Markkinointikampanjoita, sisältöä, palveluita, digitaalisia erikoistoteutuksia ja työkaluja. Klassista mainontaa, tämän päivän markkinointia ja tulevaisuuden next level -juttuja. Luovaa ajattelua, freshiä teknologiaa ja erikoisosaamista.

Töitämme

SOK Oficina
Kansallisooppera
Ruukki aurinkoenergialaskuri
Pablo
Espoo United
Nelonenmedia
Fitfarm
show more
icon

Mitä teemme

Olemme nopealiikkeinen ja tuloshakuinen digimarkkinointitoimisto. Luomme toimivia kampanjakokonaisuuksia, erottuvia ilmeitä ja luovia konsepteja. Sivustot ja sähköiset palvelut toteutamme ideasta käyttäjäystävälliseen viimeistelyyn.

Käyttöliittymäsuunnittelu, ohjelmointi, sosiaalisen median sovellukset ja digitaalisten ratkaisujen sisällönsuunnittelu ovat ydinosaamistamme. Videotuotantomme tekee niin brändivideoita, taktista videomainontaa kuin luovia produktioita. Meiltä löytyy erikoisosaamista myös haastaviin ja kokeellisiin markkinointiprojekteihin. Testaamme uusia teknologioita ja keksimme tuoreita tapoja käyttää niitä luoden asiakkaillemme lisäarvoa.

icon

Ihmiset

Kalle Alanen

Account Director

kalle.alanen@inuits.fi

+358 (0)400 36 4462

Markus Tamminen

Creative Director

markus.tamminen@inuits.fi

+358 (0)50 463 3250

Sampo Pihlaja

Head of Digital

sampo.pihlaja@inuits.fi

+358 (0)40 568 6990

Pasi Kortström

Art Director

pasi.kortstrom@inuits.fi

Arthur Kavander

Graphic Designer

arthur.kavander@inuits.fi

Anu Lehto

Freelancer Designer

anu.lehto@inuits.fi

Teemu Lahti

Lead Developer

teemu.lahti@inuits.fi

Lewis Jackson

Developer

lewis.jackson@inuits.fi

Toni Nyström

Developer

toni.nystrom@inuits.fi

Lauri Kärkkäinen

Specialist

lauri.karkkainen@inuits.fi

Arttu Laine

System Architect

arttu.laine@inuits.fi

icon

Yhteystiedot

Interactive Inuits Oy

Köydenpunojankatu 2 a D

00180 Helsinki, Finland

+358 (0)50 583 4466

info@inuits.fi

Y-tunnus: 22954980